Tamyüksel'den kongre öncesi iddialı açıklamalar "Türkiye'nin 13'ncü Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın göstereceği aday olacak"

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatında kongre hazırlıkları yoğun bir şekilde devam ediyor. Gerçekleşecek olan kongrede tek aday olan mevcut İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel ile kongre öncesi keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

+9
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı 27 Kasım Pazar günü 3'ncü Olağan Kongresini gerçekleştirecek. Gerçekleşecek olan kongrede mevcut İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel tek aday. Kongre öncesi ilçe binasında bir araya geldiğimiz Başkan Tamyüksel, Siyasetteki hedefinden İl ve İlçe kongrelerine, 2023 seçimlerinden Millet İttifakına kadar birçok soruya içtenlikle cevap verdi, net ve oldukça iddialı konuştu.

DİLLERE PELESENK OLMUŞ CÜMLEYİ PAZAR GÜNÜ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

F. DENİZ KARAMERT: 27 Kasım Pazar günü 3'ncü Olağan Kongresinizi gerçekleştireceksiniz. Kongrede kaç delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor?

HALUK TAMYÜKSEL: 400 seçilmiş, 15 doğal delegemiz var. Toplam 415 delegemizin pazar günü kongrede oy kullanma hakkı bulunuyor. Tabi bu tek adaylı bir kongre olacak. Tek adaylı kongreler delegelerin ve partililerin genelde rehavete kapılmasına sebep olur. Tüm siyasetçilerin diline pelesenk olmuş bir deyiş vardır. Kongreler partilerin toy günüdür düğün günüdür diye.  Biz bu dillere pelesenk olmuş cümleyi pazar günü hayata geçirmek istiyoruz. Hiç bir üyemizin hiç bir delegemizin nasıl olsa tek aday tek liste diye rahatlığa bürünmemesini, pazar günü tüm delege ve üyelerimizin aileleri ile birlikte toyumuza gelip bizlere eşlik etmesini ve o gün orada tüm Kartepe'ye iktidarın alternatifi olan partinin İYİ Parti olduğunu göstermeye davet ediyoruz.

YÜZDE 35'LİK KAN DEĞİŞİMİ

F. DENİZ KARAMERT: Yönetim kurulu listenizde mevcut yönetimden isimler yer alacak mı, yoksa yenilenmiş bir yönetimle mi karşımıza çıkacaksınız?

HALUK TAMYÜKSEL: Dün akşamki programımızda bir espriyle bunu anlattık. Ben doğma büyüme Kocaelispor'luyum ama İl Başkanımız Şanbaz Yıldız Fenerbahçeli. Dün onun Fenerbahçeliliğine atıf yaparak burada anlattık. Fenerbahçe gibi düşünün, bizde transferler bitmez. Sezon boyu devam edebilir. Bu noktada kongreyle alakalı da ana hatlarını sabit tutarak İYİ Parti Kartepe İlçe Yönetiminin ana kemik kadrosunu sabit tutarak yaklaşık bir yüzde 35'lik oranda kan değişimi yapıyoruz. Bu yönetimde yer almayacak olan arkadaşlarımız burada yöneticilik yapamaz durumda değil demek değildir. aksine bu bir bayrak yarışı. Bu noktada yorulan, ailevi zorlukları olan veya iş hayatlarındaki yoğunluklarından dolayı önümüzdeki yoğun geçecek seçim döneminde tempoya ayak uyduramayacak arkadaşlarımız şuanda kendi istekleriyle ve kendi rızalarıyla ya yedeğe yada tamamen listenin dışına çıktılar. Ama bu demek değildir ki biz birbirimizden ayrıldık. Bir aile olma bilinciyle yönetici olan olmayan, kadın kolları, gençlik kolları, komisyonlar, sandık görevlileri, mahalle teşkilatları ile birlikte hep birlikte bugün Kartepe'deki 1200 üyemizle seçim dönemini hep birlikte kucaklayacağız.

SEÇİM GÜNÜNÜN GÜVENLİĞİ SAĞLAYABİLMEK ADINA ÇALIŞMALARA HIZ VERECEĞİZ

F. DENİZ KARAMERT: İYİ Parti Kartepe, kongre sonrası ilk olarak ne yapacak?

HALUK TAMYÜKSEL: Biz bir taşra teşkilatıyız. Merkez siyaseti yapan bir kurum yada organizasyon değiliz. Tabiki de vatandaşın bize oylarını emanet ettiği, muhalefet etme ve yerel idareyi denetleme görevimize bugüne kadar olduğu gibi devam edeceğiz. Fakat asli görevimiz olan vatandaşın siyasi partilere seçim günleri sandığa atarak teslim ettikleri fikir ve vicdan hürriyetlerini bir anlamda da namuslarını koruyabilmek adına kongre sonrası hızlı bir şekilde seçim gününün güvenliği sağlayabilmek adına çalışmalarımıza hız vereceğiz. Siyaseti büyüklerimiz zaten yapıyorlar.

BU ÜLKEDE İNSTAGRAMDAM GÖREVDEN ALINAN BAKANLAR VAR

Türkiye'de ekonominin durumu belli, adaletin geldiği durum belli, kuvvetler ayrılığı ilkesinin uygulanmadığı, herşeyin bugün bir kişinin ağzına bakarak kurgulandığı ki düşünsenize instagramdam görevden alınan bakanlar var bu ülkede. İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı bir muhalefet partisi ve yeni bir parti olmasına rağmen ınstagramdan bugün İYİ Parti İlçe Başkanı bir mahalle başkanını görevden alamaz. Kurumsallaşma noktasında. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin mevcut iktidarla mahrem yerlerini incir yaprağıyla kapatan kabile devletlerinin daha gerisinde antidemokratik uygulamalarla adaletsizliklerle muhatap olduğu ortada. Bunları zaten bizim Ankara'da üst düzey siyaset yapan, büyüklerimiz uygun bir dille gerektiğinde dile getiriyorlar. Bizim şuanda bu noktada yapmamız gereken taşra teşkilatlarında ve İYİ Parti Kartepe'nin yapacağı kongre sonrasında hızlı bir şekilde Kartepe'de Millet İttifakı'nın adayına oy verecek seçmenin namusunu korumak.

ELLİBEŞ'E SORMAK LAZIM, ORDUDAN ANLADIĞINIZ NE?

Kimden korumak. Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş bir tabirde bulundu. 25, 30 bin kişilik bir orduyla seçim günü sandıkları koruyacağız. Sayın Ellibeş'e sormak lazım. Ordudan anladığınız ne? Siz ordunun içini boşalttınız. Ordu tanımının da içini boşaltıp şimdi böyle güruhla ordu kuracağız işte sandıkları koruyacağız. Sandığı kimden ve neden korudukları çok anlamamakla birlikte biz oluşturacağımız ekibimizle, arkadaşlarımızla sandığı aslında onlardan koruyacağız. En önemli vazifemiz, en önemli görevimiz vatandaşın o günkü fikir ve vicdan hürriyetini o kendilerini ordu diye tabir eden arkadaşlardan korumak olacaktır.

HİÇ KİMSEYLE HERHANGİ BİR PROBLEMİMİZ, FİKİR UYUŞMAZLIĞIMIZ YOK, HEP BİRLİKTEYİZ 

F. DENİZ KARAMERT: Bir dönem parti içerisinde kırgınlıklar, küskünlükler vardı, şu an durum ne?

HALUK TAMYÜKSEL:  İYİ Parti bizim büyük ailemiz. Her ailenin içerisinde kırgınlıklar olabilir. Bazen iki kardeş birbirinden farklı düşünebilir, evlatlar babadan farklı düşünebilir ama burası bir ailedir. Aile hukuku içerisinde kol kırılır yen içinde kalır mantığıyla bugün az öncede bahsettiğim gibi büyük ailemiz olan İYİ Parti ailesi içerisinde bizim hiç kimseyle herhangi bir problemimiz, fikir uyuşmazlığımız veya iktidara yürürken partinin menfaatlerini gözetme noktasında farklılıklarımız şuanda yok. Hep birlikteyiz. Bugün tek liste olmamızın ana temelinde zaten İYİ Parti Kartepe ailesini oluşturan tüm fertlerimizin ortak kararıyla tek liste olarak çıkıyoruz. Pazar günü birlik beraberlik bütünlük ve ortak mücadeleyle partiyi iktidara taşımak maksadıyla İYİ Partiyi bugüne kadar Kartepe'de oluşturan tüm fertlerin içerisinde barındığı bir listeyle bir temsille inşallah Haziran seçimlerine taşıyacağız.

ŞUANA KADAR DESTEK İSTEYEN BİR İSİM OLMADI

F. DENİZ KARAMERT: İlçe kongrelerinizin ardından İl Kongreniz gerçekleşecek. Basında ve kamuoyunda İl Başkanınız Şambaz Yıldız'ın Milletvekili adayı olmak için, il başkanlığından ayrılacağı konuşuluyor. Gerçekleşecek olan İl Kongresinde İYİ Parti Kartepe nasıl bir yol izleyecek? İl Başkanlığı için detsek verdiğiniz bir isim var mı?

HALUK TAMYÜKSEL:  İl Başkanımız Şanbaz Yıldız il kongresine kadar devam edecek. Kongrede ise kendisinin resmi olarak bizle paylaştığı bir konu yok. Lakin anladığımız şekliyle kamuoyuyla birlikte bir dahaki dönem il kongresinde il başkan adayı olmayacak diye düşünüyoruz. Bu noktada hali hazırda İYİ Parti Kartepe'ye gelip ilçe yönetim kurulu içerisinde İl Başkan adaylığını açıklamış, İYİ Parti Kartepe'den şuana kadar İl Başkan adaylığı hususunda destek istemiş hiç kimse yok. Çünkü hali hazırda bir il başkanımız var. Kendi resmi kararını henüz açıklamış değil. Dolayısıyla İYİ Parti Kartepe'nin hali hazırda il başkanı Şanbaz Yıldız, aday olursa destekleyeceği isim de Şanbaz Yıldız'dır. Süreç içerisinde başkanımız niyetini resmi olarak açıklar ondan sonra da bugün adı geçen adaylar resmi olarak adaylıklarını beyan edip destek isterlerse tabi ki İYİ Parti Kartepe Teşkilatı kendi içerisinde bir istişare yapıp kararını verecektir.

İSMİN KİM OLDUĞU ÇOK MÜHİM DEĞİL

F. DENİZ KARAMERT: 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Millet İttifakı, Cumhurbaşkanı adayının ismini şuana kadar açıklamadı. En çok konuşulan merak edilen konulardan birisi bu. Bazı isimler kamuoyunda sık sık dillendiriliyor. Sizce Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?

HALUK TAMYÜKSEL: Biz İYİ Parti Kartepe olarak adayın kim olduğuyla çok fazla ilgilenmiyoruz. Şuna inanıyoruz. Biz Türkiye'nin 13'ncü Cumhurbaşkanının Millet İttifakı'nın göstereceği aday olacağına inanıyoruz. Dolayısıyla bir aday ve o adayın ismi üzerine değil Millet İttifakı'nın adayının bu seçimi kazanabilmesi adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. İsmin kim olduğu çok mühim değil. Anketlerde görüyoruz biri 50, biri 55, biri 60 alıyor. Ama her ne olursa olsun görüyoruz ki aday kim olursa olsun biz kazanıyoruz. Ve bu söylediğim aslında bizi bir rehavete sürükleyebilir bileşenlerimizi yada seçmenimizi ama kesinlikle biz teşkilatımızın ve seçmenimizin rehavete kapılmasına müsaade etmeyeceğiz. Millet İttifakı'nın göstereceği aday her kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti'nin 13'ncü Cumhurbaşkanı olması için elimizden gelenin fazlasını ortaya koyarak sahada çalışmalarımıza devam edeceğiz.

6'LI MASA BİR İTTİFAK MASASI DEĞİL

F. DENİZ KARAMERT: Kartepe'de Millet İttifakı'nın bileşenleri olarak uyumlu musunuz? 6'lı masayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

HALUK TAMYÜKSEL: Millet İttifakı'nın resmi olarak iki bileşeni var. Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti. 6'lı masa bir ittifak masası değil. 6'lı masa şuanda parlamenter sisteme geçmeyi düşünen ve hedefleyen siyasi partilerin bir kazanım sonrasında ülkeyi mevcut topal sistemden demokratikleştirilmiş, iyileştirilmiş parlamenter sisteme daha iyi nasıl geçirebiliriz diye oturdukları, fikir birliğine varmak için görüşmeler yürüttükleri mutabakat masası. Buradaki tek çalışma parlamenter sisteme geçişle alakalı yolları belirlemek. Dolayısıyla şuanda 6'lı masaya bir ittifak diyebilmek bir ilçe başkanının haddi değil.

CHP İLE SENKRONİZE BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMA YAPIYORUZ

Ama şu var tabi ki 6'lı masada oturan tüm siyasi partilerin Kartepe'deki temsilcileri ile gerektiği noktada görüşüyor gerektiği noktada birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de eğer 6'lı masa Millet İttifakı'nın göstereceği aday etrafından birleşir bu 6'lı masa dediğimiz bir ittifak haline dönüşürse tabi ki bundan sonraki çalışma sistemimiz hali hazırda Cumhuriyet Halk Partisi ile olduğu gibi daha senkronize bir hal alacaktır. Ama dediğim gibi şuanda içerisinde olduğumuz ittifakın diğer bileşeni Cumhuriyet Halk Partisidir. CHP ile zaten özel günlerde yaptığımız alternatif törenlerle birlikte siyasi ve saha çalışmalarında da senkronize bir şekilde çalışma yapıyoruz. 6'lı masayı oluşturan diğer arkadaşlarımızla da gerektiği şekilde gerektiği ölçüde görüşmelerimizi ve çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

KARTEPE HAK ETTİĞİ VİZYONLA YÖNETİLEMEYEN BİR İLÇE

F. DENİZ KARAMERT: Kartepe'de son dönemde tüm siyasi partilere baktığımızda bir gençleşme söz konusu. Kartepe gençleşen siyasi arenanın Kartepe siyasetine farklılık kattığını düşünüyor musunuz? Olumlu yada olumsuz olarak ne gibi etkileri var sizce?

HALUK TAMYÜKSEL: Kartepe yönetsel manada kurulduğu 2009 yılından bugüne kadar maalesef hak ettiği vizyonla yönetilemeyen alması gereken yatırımı ve uygulanması gereken vizyoner projelerin uygulanmadığı bir ilçe. Hani bir deyiş var "Deveye senin boyun niye eğri deve diyor ki benim nerem doğru ki" misaline uygun olarak şehirleşme , kentlileşme ve kent kültürünün oturtulması noktasında birçok sıkıntısı olan bir ilçe. Fakat siyasilerin birbiri ile olan ilişkileri ve siyasetin Türkiye Cumhuriyeti'nde hep söylendiği gibi genç nesillere senkronize bir şekilde devredilmesi noktasında bütün Türkiye'ye örnek olabilecek nitelikte şuanda siyasi görüntüye sahip bir ilçe.

KARTEPE'DE BEL ALTI SİYASETİ YOK

Bunun neden söylüyorum. Bugün Türkiye'nin birçok şehrinde ve ilçesinde Millet İttifakı'nı ve Cumhur İttifakı'nı oluşturan partiler arasında fiziki müdahalelere varan sorunları hepimiz görüyor ve takip ediyoruz. Fakat biz burada kora kor muhalefet hatta bazen sizin de yapıcı eleştirilerinize muhatap olur şekilde belki de fazla sert muhalefet yapıyor olmamıza rağmen bugün burada ne belediye başkanı ne Kartepe'nin milletvekilleri ne de Kartepe'de bugün teşkilatlı bir şekilde siyaset yapan siyasi parti yönetimleri ve temsilcileri arasında birbirine bel altı çalışan, birbirinin nahoş durumlarını araştırıp bunlar üzerinden siyaset yapan, birbirine hakaret eden, birbirini küçük düşürmeye çalışan siyasetçi profilleri yok. Bunun ana sebepleri sizin de dediğiniz gibi belki de genç nesil.

KARTEPE'DEKİ SİYASETÇİLER TÜRKİYE'DEKİ SİYASİLERİN ÖRNEK ALACAĞI NOKTADA

Yeni neslin şuanda Türkiye Cumhuriyeti'nde vatandaşın ne istediğini ne hayal ettiğini biliyor, anlıyor ve empati yapabiliyor olmasından kaynaklı da olabilir. Genç nesil siyasetin temsilcileri olarak Kartepe'deki siyasetçiler bence bütün Türkiye'deki siyasilerin örnek alacağı noktada Kartepe'de seviyeli nezaket sahibi, birbirine karşı çok saygılı siyaset üretmeye çalışan arkadaşlardan oluşuyor. Bu sebeple de buradan teşekkür etmek istiyorum sizin de vasıtanızla. Böyle bir ilçede bu seviyede ve kültür anlamında da üst seviyede siyaset yapan arkadaşlarımla siyaset yapıyor olmaktan ziyadesiyle memnunum.

GURURUMU OKŞAYAN BİR YAKIŞTIRMA AMA...

F. DENİZ KARAMERT: 2019 yılından beri İYİ Parti'nin Kartepe İlçe Başkanlığını yürütüyorsunuz. Kongrede de tek adaysınız. Ayrıca kamuoyunda önümüzdeki yerel seçimde Kartepe Belediye Başkan adayı olacağınız konuşuluyor. Bundan sonra Haluk Tamyüksel'in siyasi hedefi nedir? Belediye Başkanlığına aday olacak mısınız?

HALUK TAMYÜKSEL:  Şahsımla alakalı bugüne kadar Milletvekili adayı olacak, İl Başkanı adayı olacak diye konuşuldu. Bunları bertaraf ettikten sonra bugün itibariyle de Milletvekili adayı olmuyor, İl Başkan adayı olmuyor demek ki Belediye Başkan adayı olacak gibi yakıştırmalar yapılıyor. Bu şahsen gururumu okşayan bana göre her insanın gururunu ve nefsini okşayan yakıştırmalar. Kim yakıştırıyorsa hepsine teşekkür ediyorum.

SİYASETEN EN ÖNEMLİ KARİYER PLANIM AK PARTİ'NİN YÖNETMEDİĞİ BİR TÜRKİYE'DE ÇOCUKLARIM VE DOSTLARIMLA BİRLİKTE YAŞAMAK

Lakin benim genel başkanım kazanım odaklı siyaset yaparken bugün mecliste gurubu olan bir siyasi parti ve son yıllarda oyunu arttıran tek siyesi parti genel başkanı olarak aday olabilme hakkına nail iken ben milletin umudunun başka bahara kalmaması için kendi siyasi ikbalimden vazgeçiyorum dediği noktada kendimle ilgili bir ikbal hayali kurmayı ar ediyorum. Bu noktada ben bunu söylerken kendileriyle ilgili siyasi ikbal hedefleyen kimseyi yermiyorum. Bu Haluk Tamyüksel olarak benim kişisel tercihimle kararım. Şuan için şahsımla ilgili siyaseten en önemli kariyer planım Ak Parti'nin yönetmediği Türkiye Cumhuriyetinde çocuklarım ve dostlarımla birlikte yaşamak.

KATILIMLAR DEVAM EDECEK

F. DENİZ KARAMERT: Son dönemlerde partinize bölgede tanınan, ses getiren isimler katılım sağlıyor. Önümüzdeki süreçte bu katılımlar devam edecek mi?

HALUK TAMYÜKSEL:  Şuanda da hali hazırda geliyorlar. Dün bugün yarın ve gelecekte de bu katılımlar devam edecektir. Bu noktada şunun da etkisi var. Biz kişisel ikbal üzerinden siyaset hırsı içerisinde olan insanlar değiliz. Bizim için önemli olan ülkeyi aydınlık yarınlara kavuşturacağına inandığımız partimizin her gün daha fazla katlanarak büyümesi. İçinde bulunduğumuz kurum ve temsil ettiğimiz makam. bu noktada İYİ Partinin büyümesi adına. Bu partinin kapılarını bu ülkenin bayrağıyla, bu ülkenin bölünmez bütünlüğüyle, bu ülkenin üniter yapısıyla sorunu olmayan suça yüz kızartıcı işlere bulaşmamış herkese açık. Herkesin siyaset yapabileceği, siyaset üretebileceği yarınlarda da ilçesine iline ülkesine hedeflediği noktalarda hizmet edebilmek adına hedeflerini gerçekleştirebilecek şekilde demokratik bir ortam sağlamaya gayret ediyoruz. Bundan tabi Kartepe'de İYİ Parti'nin sürekli ses getiren önemli isimlerin İYİ Parti'de siyaset yapabileceklerine ve hizmet üretebileceklerine olan inancını sağlıyor. Ziyadesiyle de memnunuz. Duyuyoruz sokakta bizle ilgili olduğu gibi İYİ Parti'ye katılmayı planlayan birçok insanın 2024'te İYİ Parti'den belediye başkan adaylığı hayal ettiklerini, meclis üyeliği adaylığı hayal ettiklerini, Milletvekili adaylığını düşündüklerini. Bundan da yüksünmüyoruz. Bununla ilgili herhangi bir problemimiz yok.

30 KİŞİLİK YÖNETİM KURULUNU OLUŞTURMAKTA ZORLANIYORDUK

Biz 2019 yılında İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanlığına atandığımızda 30 kişilik yönetim kurulunu oluşturmakta, sandıklara görevli bulmakta zorluk çekerken bugün Kartepe'de isim sahibi ve yöresinde sevilen sayılan kanaat önderlerinin, iş adamlarının, sanayicilerin İYİ Parti ile birlikte kendilerine bir siyasi ikbal hedeflediklerini duydukça bundan mutlu oluyoruz. Demek ki biz Kartepe'de bir şeyi başarmışız. Kartepe'de bazı insanların İYİ Parti'yi umut olarak görebilmelerini, İYİ Parti'nin siyaset yapılabilir, hizmet üretilebilir ve gelecekte de iktidar olabilecek Kartepe'yi kazanabilecek bir siyasi parti olarak görmelerini sağlayabilmişiz. Bu sebeple mevcut halden ve katılımlardan ziyadesiyle memnunuz.

SAHADAN BİZDE DUYUYORUZ

F. DENİZ KARAMERT: Son günlerde yine kulislerde ve kent kamuoyunda, Kartepe ve Kocaeli’nde önemli projelere imza atan Elyapı Gurubu ve firmalarından Mersa İnşaat’ın sahibi iş insanı Yalçın Eldoğan'ın İYİ Parti'den Kartepe Belediye Başkan adayı olacağı konuşuluyor. Konu hakkında İYİ Parti'nin Kartepe İlçe Başkanı olarak siz ne diyeceksiniz?

HALUK TAMYÜKSEL: Yalçın Eldoğan bu şehrin yetiştirdiği önemli iş insanlarından biridir. Müteşebbis girişimci belli dönemlerde siyasete ve kentin farklı dinamiklerine yaptığı katkılarla da ses duyuran belli bir etki alanı ve çevresi olan bizim de dostumuz arkadaşımız sürekli görüştüğümüz bir isim. Yalçın Eldoğan ile ilgili bu duyumlarımız sahadan vardı. Kendisinin bizle paylaştığı böyle bir şey yok. Hali hazırda partimizin üyesi de değil şuanda. Bizimle paylaştığı böyle bir fikri de yok. Ama İYİ Parti'den Belediye Başkan adaylığı düşündüğünü sahadan duyuyoruz.

KENDİSİYLE GÖRÜŞTÜM

Bununla ilgili geçen hafta da bir yerel medya organında kendisiyle bir röportaj yapılmış ve röportajda bu soru sorulmuş kendisi de verdiği cevapta henüz böyle bir fikrinin ve düşüncesinin olmadığını daha fazla cemiyet hayatı ve spor dünyası ile ilgilendiğini, işlerine yoğunlaştığını aktarmış. Ben bunun üzerine kendisini aradım. Kendisini partimizde görmekten mutlu olacağımızı kendisine ifade ettim. Ve bu noktada da eğer gerçekten bir İYİ Parti'den adaylık düşüncesi varsa bunun da İYİ Parti İlçe Başkanı olarak bizi memnun ettiğini de kendisine ilettim.

ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ ŞUAN 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Fakat şöyle ki İYİ Parti bugün tüm anketlerde de kamuoyu araştırmalarında da göründüğü gibi iktidarın muhalefette karşılığı olan merkez sağ bloğundaki en önemli alternatifi ve en güçlü alternatifi noktasında. Sadece Yalçın bey değil, bu sebeple Kartepe'de İYİ Parti'den belediye başkan adayı olmayı veya aday adayı olmayı düşünen birçok isim de duyuyoruz, biliyoruz. Bizimle temas edenlerde var. Ama bizim öncelikli hedefimiz şuan 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi.

İTTİFAK ORTAKLARIMIZLA ORTAK KARARA VARARAK DEĞERLENDİRİRİZ

Biz bu adaylık düşünen arkadaşlarımızın eğer niyetleri ciddiyse buradan da ifade edelim tekrar sizin aracılığınızla kendilerini partimize davet ediyoruz. Kendilerini 2023'te bu ülkenin insanları için bir kader niteliği taşıyan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı'na ve İYİ Parti'ye tüm güçleriyle destek olmaya davet ediyoruz. 2024 mahalli idareler seçimlerine 2023'ü kazandıktan sonra oturup, ittifak ortaklarımızla da bir ortak karara vararak değerlendiririz.

KONGREMİZDE MİLLET İTTİFAKI'NIN GÜCÜNÜ, İYİ PARTİ'NİN GÜCÜNÜ TÜM KARTEPE'YE GÖSTERECEĞİZ

F. DENİZ KARAMERT: Okuyucularımıza son olarak neler söyleyeceksiniz?

HALUK TAMYÜKSEL:  27 Kasım Pazar günü saat 10.00 itibariyle akşam 17.00'a kadar devam edecek Kartepemizin 3. Olağan Kongresini gerçekleştireceğiz. Tüm Kartepeli hemşerilerimizi o gün oraya davet ediyoruz. O gün gerçekten bir düğün havasında, o gün gerçekten seçim öncesinde Millet İttifakı bileşenlerini de İYİ Parti'ye gönül verenleri de seçim öncesinde motive edecek bir atmosfer sağlamaya gayret ediyoruz. O gün orada Millet İttifakı'nın gücünü, İYİ Parti'nin gücünü, halktaki ve sahadaki karşılığını birlik ve beraberliğini bütün Kartepe'ye göstereceğiz. Bu sebeple bu kongreye Haluk Tamyüksel ve arkadaşlarının seçileceği kongre gözüyle bakılmasın. Bu kongrenin aslında Kartepe'ye ve bütün Kocaeli'ye bir mesaj verecek kongre olduğunu ifade etmek istiyor tüm Kartepelileri kongremize davet ediyorum.

25 Kas 2022 - 14:37 -


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Şehir Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Şehir hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kartepe Şehir editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kartepe Şehir değil haberi geçen ajanstır.

09

Serdargenç - Aslında akparti ve iyi parti ittifak ı kurulmalı. Ama anlaşma şansları zor görünüyor. İyi parti ciddi oy alıcak ve sürpriz yapıcak. Haluk başkanı da ayrıca tebrik ederim. Kartepe’de iyi parti ye çok ivme kattı.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 19:33
08

Dağıstanlı - Yolunuz açık olsun. millete ve memlekete iyi gelirsiniz inşallah.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 15:36
07

Vodafone Türkiye ?? - İyi parti son zamanlarda ciddi anlamda toplum da karşılığı olan insanları üye ve katkı sağladı artık Kartepe’de kolay bir seçim geçmeyeceği aşikar ..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 14:22
06

Müdür - Yalçın beyin tecrübelerinden İzmit yararlanmalı böyle proje geliştiren girişimci ve gelişime katkı yapacak beyinlere ihtiyacımız var…

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 13:02
05

Saki - Yalçın Eldoğan Kartepe'ye değil İzmit'e aday olmalı. İzmit'e katacağı çok şey var.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 12:44
04

Mustafa - İyi parti ye daha üye bile olmamış. Neyi bekliyor. Geç kalma Yalçın bey yoksa siyasi hayatın başlamadan biter

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 12:44
03

Erol - Ak parti Kartepeyi MHP'ye vermeli ve Yalçın ELDOĞAN MHP'den Kartepe adayı olmalı.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 12:43
02

Bünyamin - Bence Yalçın Bey'i AK Partiye kazandırmalıyız.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 12:41
01

Doğan Kartal - Yalçın bey hem CHP de hem de iyi parti de karşılığı olabilecek bir aday olduğunu düşünüyorum.

Fatma başkan da Büyükşehir adaylığı düşünüyor.

Yalçın bey İzmit doğumlu

Aslında kartepe de değil

İzmit te millet ittifakı adayı olursa

Her kesim den oy alarak

Tarihi bir oy farkı ile kazanacağını düşünüyorum.

Her partiden MHP, Saadet ve akparti den çok oy alabilecek ender insanlardan. Biridir.

Hayırlısı olsun kentimiz için

Spora çok katkısı var ve

Şehir planlama sı konusunda da iyi olduğunu söylüyor.

Bakalım bekleyip göreceğiz

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 26 Kasım 12:16