- G:

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,"Biz belediyeciliğin ne olduğunu biliriz"

Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeniden Kartepe Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Av. Mustafa Kocaman'a ilçe binası önünde karşılama töreni düzenlendi.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,"Biz belediyeciliğin ne olduğunu biliriz"
Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,"Biz belediyeciliğin ne olduğunu biliriz"
+18
Büyütmek için resme tıklayın

F. Deniz Karamert/ AK Parti Kocaeli'de belediye başkan aday tanıtım toplantısı bugün saat 11.30’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Kartepe’de değişime gitmeyen AK Parti, 2019 yerel seçimlerinde büyük bir oy oranıyla Kocaeli birinciliğini alarak Kartepe Belediye Başkanı seçilen Av. Mustafa Kocaman'ı, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için tekrar aday gösterdi.  Kocaman için AK Parti Kartepe İlçe Başkanlığı önünde akşam saatlerinde karşılama töreni yapıldı. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz'ın da katıldığı törende Başkan Kocaman, gençler tarafından meşalelerle sloganlarla karşılansa da, büyük çoğunluğu belediye personelinden oluşan katılım beklenenin oldukça altındaydı. Ak Kartepe'de daha önceki törenlerde görmeye alıştığımız heyecan ve coşku da bir sonraki bahara kaldı.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

BELEDİYE PERSONELİ YOĞUNLUKTAYDI

Ak Parti Kartepe İlçe Başkanlığı önünde gerçekleşen törene; "Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, Ak Parti Kartepe SKM Başkanı Murat Yılmaz, Ak Parti Kadın Kolları Kartepe İlçe Başkanı Elif Durmuş, Ak Parti Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı Nihat Erin Dizdaroğlu, MHP Kartepe İlçe Başkanı Hayati Dilek, BBP Kartepe İlçe Başkanı Ali Oktay, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, Kartepe Kulüpler Birliği Başkanı Mevlüt Ağra, Arslanbey Spor Kulübü Başkanı Murat Sağlam, Belediye Meclis Üyesi aday adaylarının bir kısmı, Kartepe Belediye Başkan Yardımcılarından birim müdürlerine pek çok belediye personeli ve partililer katıldı.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

SADIK YILMAZ, "CUMHUR İTTİFAKI'NA EN GÜÇLÜ DESTEK YİNE KARTEPE'DEN GELECEK"

Programın açılış konuşmasını Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz yaptı. Kısa bir konuşma yapan Yılmaz, " Biz beş yıl önce bu teşkilatlarda başkan olarak görevlendirildikten sonra bir söz vermiştik. En güçlü destek Kartepe'den gelecek diye. O gün Allah'a hamdolsun sözümüzü tuttuk hedefi gerçekleştirdik. Ben burada olmayan kıymetli il başkanıma, büyükşehir belediye başkanıma buradan yine seslenmek istiyorum. Cumhur İttifakı'na en güçlü destek yine Kartepe'den gelecek. Önümüzdeki süreci kırılmadan, dökülmeden tamamlayacağız. En güçlü şekilde bu seçimlerden çıkacağız. Hazırız, kararlıyız, başaracağız " ifadelerini kullandı.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

KOCAMAN, "31 MART'IN PROVASINI YAPMAK İÇİN BURADAYIZ"

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Kartepe Belediye Başkanı ve adayı Av. Mustafa Kocaman, "Burada, sizlerle birlikte, sizlerin yanında olmaktan gurur duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Biz bugün buraya bir sevinçle, coşkuyla, heyecanla, bir şeyleri kutlamak için gelmedik. Biz bismillahirrahmanirrahim diyerek kutlu bir davaya ve yola çıkmak için geldik. O nedenle hepinizin yüzünde, hepinizin gözünde o azmi, o isteği,o hırsı ben görebiliyorum. O hırs ki o hırs 31 Mart akşamı Cumhur İttifakı'nın zaferiyle sonuçlanıp, burada olanların dualarıyla, gayretleriyle kazanılmış o büyük kutlu zaferin coşkusunu kutlamanın provasıyla burada yola çıktık diyorum.  O nedenle sizlere kardeşlerime, bizleri bugünlere getirenlere gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. İyi ki varsınız. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin" dedi.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

"KOCAMAN'IN KONUŞMASI GENÇLERİN SLOGANLARIYLA KESİLDİ"

Konuşması Ak gençlerin sloganlarıyla kesilen Başkan Kocaman, gençlere seslenerek, " Aslanlarım benim. Çok çok teşekkür ediyorum. Biz gurur duyuyoruz. Gençler bir saniye. Biz yarın sabahtan itibaren çalışmaya başlıyoruz. Sizin sesinize de gücünüze de ihtiyacımız var. Allah razı olsun. Biz Kartepe'yi çok seviyoruz. Kartepe bizim en kıymetlimiz. Kartepe'yi hak ettiği yere getirmek için geçmişten bugüne büyük bir gayretle çalışıyoruz. Kartepe'ye çok büyük hizmetler ettik. Eserler kazandırdık.  Burada emeği olan herkese, belde dönemindeki başkanlarıma, ilçe dönemindeki başkanlarıma, o dönemde görev alan arkadaşlarıma, abilerime, istişare kurullarımıza, kanaat önderlerimize, sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bizi bugünlere getirdikleri ve taşıdıkları için" diye konuştu.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

KOCAMAN, "ALGI OPERASYONLARINI TAKMAYIZ"

Kocaman konuşmasının devamında; "İşte Kartepe'yi bugünden sonra daha da ileriye taşıyacak olan kadrolar burada. Kartepe'yi bilen, Kartepe'de belediyeciliği bilen, yapılması gerekenleri bilen kadrolar ve arkadaşlar burada. Biz belediyeciliğin ne olduğunu biliriz. Biz belediyeciliğin belediye başkanlığından ve belediyeden ibaret olmadığını, belediyeciliğin aslında millete hizmet etmekten geçtiğini çok iyi biliriz. Biz belediye seçimlerinden sonra sadece belediyemize ve belediyemizin insanlarına, bölgemizin insanlarına odaklanır ve onlara hizmet etme gayesi düşünürüz. Biz algı operasyonlarını takmayız. Biz Kartepe'de yeni yapılan çalışmaların fotoğraflarını paylaşıp insanlara farklı farklı şeyler anlatmaya çalışmayız. Biz bugünden itibaren Kartepe'deki herkesi tüm siyasi görüşleri, tüm siyasi partileri kucaklamak için çalışma yaparız. Biz sadece önümüze bakarız. Kartepe'ye yapacağımız hizmetleri konuşuruz. Eserleri konuşuruz" ifadelerini kullandı.  

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

KOCAMAN'DAN ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM DEVLET HASTANESİ SÖZÜ

Konuşmasında teleferiğe de değinen Kocaman, "Teleferik, Kartepe'de elli yıllık hayaliniz değil miydi? Bugün Allah'a hamdolsun. Büyükşehir belediye başkanımızın, milletvekillerimizin, Ankara'da bakanlarımızın, sayın cumhurbaşkanımızın desteğiyle yaklaşık bir ay sonra hep beraber teleferiğe binecek miyiz? Gelişen, büyüyen, nüfusu 140 bin olan Kartepe'de, önümüzdeki dönemde, devlet hastanesini kazandıracak mıyız? İşte bu sadece bir tanesi.  Ama kavga etmeyeceğiz. Kimseyle didişmeyeceğiz. Kimseye cevap vermeyeceğiz. Biz sadece önümüze bakacağız. Sevdamız Kartepe'nin insanlarına odaklanacak ve hizmet etmeye bu eserleri Kartepe'ye kavuşturmaya gayret edeceğiz. Biz biriz beraberiz. Geçmişe bakmayacak, kimseyle kavga etmeyeceğiz. Bizim tek hesabımız Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı'na mahcup olmamaktır. İsimlerin, kişilerin geçmişte yaşananların bir önemi yoktur. Allah'ın izniyle 31 Mart akşamı da zafere koşacağız. Biz Kartepeli hemşerilerimizin duasına, desteğine, ilgisine talibiz. Rabbim inşallah bizleri mahcup etmesin diyorum. Yolumuz açık olsun. Rabbim birlik, beraberliğimizi daim eylesin. Kazanan Kartepe'nin güzel insanları olsun diyorum.  Biz Kartepe'yi gerçekten çok seviyoruz. Biz Kartepe'ye gerçekten inanıyoruz. Ve Kartepe'ye hizmet etmekten şeref duyuyoruz" dedi.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

MEHMET AKİF YILMAZ, "KOCAELİ'DE EN YÜKSEK OYU YİNE ALMAK İÇİN"

Programda son olarak konuşan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, "Bugün bismillah dedik. Kocaeli'de coşkuyla 12 ilçemizin belediye başkan adayını belirledik. Coşku görülmeye değerdi. Cumhur İttifakı ailesi tüm birlikteliğiyle ve güzelliğiyle oradaydı. Bugün de Kartepe'de yine Cumhur İttifakı olarak bu birlikteliğin güzelliğini görüyorum. El ele gönül gönüle vererek hep birlikte 1 Nisan sabahında yine Kartepe'mizde en yüksek oyu Kocaeli'de alan ilçe olabilmek adına Cumhurbaşkanımıza Recep Tayyip Erdoğan'a bu kutlu mücadelesinde bu büyük yürüyüşünde en güçlü desteği vermek adına Kartepemizin geleceğine bu yavrularımızın geleceğine hazırlayacağımız Kartepe'ye en güzel neticeyi alabilmek adına canla başla çalışmak kararlılığıylabugün buradayız. Sloganımız 'bu seçime hazırız, kararlıyız'. Hayallerimizi, hedeflerimizi paylaşıyoruz.  Ve o projeleri hayata geçirmek için temel atma, kurdele kesme, eser üstüne eser ortaya koyma mücadelesi içindeyiz. Hizmet siyaseti diyoruz buna. Laf yok polemik yok, kavga yok, paralama yok, iftira yok, rakibini karalayarak siyaset üretmeye düşük seviyesi yok" diye konuştu.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

MEHMET AKİF YILMAZ, "HEDEFİMİZ KOCAELİ'DE 13 −0"

Konuşmasında ana muhalefet partisine de laf atan Mehmet Akif Yılmaz," Geçmişte birçok belediye başkanımız Kartepe'mize hizmet etti. Allah onlardan razı olsun. Hayatta olmayanları rahmetle, olanları minnetle anıyoruz. Taş taşı üstüne koyan saygımız var. Biz şunu istiyoruz. Eserler yarışsın. Fikirler yarışsın. Milletimiz için şu eksik bunu ben daha iyi yapacağım diyen bir muhalefetle mücadele edelim. Ama maalesef ülkemizin en büyük eksikliği taş taş üstüne koymaya niyeti olmayan temel atmaktan kaçan temel atmama törenleriyle emanet aldığı şehrinden uzak, siyasi kavgalarla vakit geçiren zihniyetlere maalesef teslim edilen halini beş yıldır görüyoruz. İnşallah bu yanlışlardan kazanacağız. İstanbul'da yeniden sahibine kavuşacak, hizmetlere kavuşacak. İzmit'imizde kavuşacak. Kocaeli'de 1 Nisan'da hedefimiz 13 − 0.  Kocaeli Büyükşehir belediyemizle birlikte 12 ilçe belediyemiz en güçlü neticeyi alarak daha güzel, daha müreffeh daha yaşanabilir bir Kocaeli hazırlamanın derdi ve gayreti içerisinde olacağız" dedi.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

MEHMET AKİF YILMAZ, "BİZ 85 MİLYON BİR AİLEYİZ"

Cumhur İttifakı olarak büyük bir aileyiz diyen Mehmet Akif Yılmaz, "Birbirini Allah için seven, aynı ideal için çalışan sadece Cumhur İttifakı mı? Hayır. Biz 85 milyonu bir aile olarak gören bir anlayışı taşıyoruz, 85 milyon bir aileyiz. Türkiye vatan gemisini bu demirin içinde vuran herkesi kucaklayan bir kadirşinaslıkla herkese kucağımızı açacağız. Herkesin ayağına gideceğiz. Herkesin derdini dinleyen,  parti etiketine bakmadan herkesin sorununu çözme gayreti içerisinde, halkın duasını, halkın rızasını, Allah anlayışıyla hareket eden bir siyasi hareket olarak yolumuza bu duayla daha güçlü bir şekilde yürüyeceğiz. Buna mecburuz. Çocuklarımız ve ülkemiz için mecburuz" ifadelerini kullandı.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

MEHMET AKİF YILMAZ, "BAŞKANLARIMIZ, YÜZDE 90, 95 ORANINDA GERÇEKLEŞEN PROJELERİYLE GÖZ DOLDURDULAR"

Mehmet Akif Yılmaz konuşmasının sonunda, "Yerel yönetimlerde başarılı bir sınav verdiler. Tebrik ediyoruz. İnşallah yeni dönemde daha güçlü, daha da hızı arttırarak, yeni hazırladıkları beyannamelerle yine vatandaşımızın karşısına çıkacağız. Yine onların desteğine talip olacağız. Beş yıllık dönemde her belediye başkanımız vatandaşla buluştu. Geçtiğimiz aylarda beş yılın hesabını verdik. Yüzde 90, 95 oranında gerçekleşen projeleriyle göz doldurdular. Şimdi samimiyetle, gayretle, tevazuyla, bereketle yeni bir döneme bismillah demeye, Kartepeli kardeşlerim hazır mıyız? Bismillah hep birlikte el ele vereceğiz. Küskünlükleri bir kenara bırakıp, kardeş olup, bir araya gelip, birliğin gücüyle Allah'ın rahmeti, bereketi üzerinde beraber olduk mu aşamayacağımız engel yok.  Bu ülke için evlatlarımızın geleceği için, şehrimiz için, ilçemiz için, taş üstüne taş koymanın, dua almanın derdi ve gayretinde olmak lazım. Rabbim emeğimizi, bereketlendirsin. Adayımız Mustafa Kocaman'ı, ekibini tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun "dedi.

Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,
Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,
Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,
Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,
Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,
Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,
Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,
Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,
Ak Kartepe'de meşale tamam heyecan ve coşku bir dahaki bahara, Kocaman,

04 Şub 2024 - 01:36 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kartepe Şehir Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kartepe Şehir hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kartepe Şehir editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kartepe Şehir değil haberi geçen ajanstır.

09

Turanoglu - Oyum Adamın hası Kocaman a

Yanlız insanlarin sikayetlerinin neler olduğunu iyi kötü biliyorsun

Çözüm olmazsan bir daha oy vermem

CHP li kim gelirse gelsin bu zihniyete asla oy vermem heveslenmesin ler

Hadi bakam hayırlısı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Şubat 18:20
08

Aliy - Ruhsatsız kacak Nissan plaza ya yaptığın binanın hesabini ver öncelikle

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Şubat 02:50
06

Arslanbeyli̇ - KARTEPE 1 BAŞKA GÜZEL MUSTAFA BAŞKAN EFENDİ AĞIRBAŞLI MÜTAVAZİ BİR ADAM COŞKUYU SANDIKTA GÖRÜCEKSİNİZ CHP NİN 15 KİŞİLİK HABERLERİNİ SEÇİM KAZANMIŞ LAR GİBİ YAPIP AK PARTİYİ KÜÇÜMSEMENİZ SADECE GAZETENİZİN CHP NİN GAZETESİ OLDUĞUNU PERÇİNLİYOR ÇOK KALMADI KARTEPE GENE İLÇELER ARASINDA BİRİNCİ OLUR TRANSFER MECLİS ÜYELERİNEDE ÇOK GÜVENMEYİN

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 04 Şubat 12:20
04

Suadiyeli - İsmail Baran yok mu? Aylarca boşa ödediğiniz maaşla emekli ettiniz adamı o da gelip camiye aklanaydınız birlikte

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 10:05
03

Bico - Aylar dır sadık yılmaz la bir birlerini yediler şimdi yan yana yürüyorlar ne yüzsüz lük tür bu Yeni den refah geliyor Allah ın izniyle

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 10:00
07

Ak Partili - @Bico 03 nolu yoruma cevabı: AYNEN KARDEŞİM

YÜZSÜZ SADIKIN SURATA BAKSANA:) KOMEDYEN BUNLAR

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Şubat 13:02
02

Kartepeli - Camide Bismillah diyerek başlamışsınız ya örtülecek mi sandınız yaptığınız haksızlıklarınız. Size oy moy yok

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 09:39
01

Adalette Kalan Ak Part - Ak Parti MHP BBP tüm taraftarlarını çağırdılar ne yazık ki eskiden belediye başkan aday başvuruları kadar kitleyi getirmedikleri görüldü. Belediye personelinin üçte biri ancak vardı. Eski başkanlar eski ilçe yöneticileri eski belde başkanları hiç biri yoktu hatta mevcut belediye meclis üyeleri adayları dahi yarısı gelmemişti. Neden çünkü halka rağmen birilerinin isteği ile aday belirlirsen sonuç bu olur. Siz beş yıl milleti ayrıştınız icraat olarak personel alırsanız sadece sosyal medya belediyeciliği yaparsanız mukadderat değişmez. Şimdi mi aklınıza geliyor 85 milyon kardeşiz peki neden bir tane ülkenin doğuşundan vatandaşlarımız yoktu hatta başkanın mahallesi akmalıydı stk lar derlerler kooperatifler v.b hiçbiri gelmemiş teşkilat dahi tam kadro yer almamış Reis yazık mirasyedi iibi bitirdiler..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 04 Şubat 08:28